Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra klifJastrzębia Góra mieści się na wysokim urwisku, ma współczesną zabudowę, ponieważ to miejscowość o niezbyt długiej historii. Najwięcej zabytkowych budynków znajduje się przy ulicy Bałtyckiej. Tutaj zbudowano pierwsze pensjonaty w Jastrzębiej Górze. Do dziś zachowały się dwie wille pochodzące z lat 20 – willa Pawłowicza i Kaszuba Szymańskiego. Na malowniczą, piaszczystą plażę (oczyszczona z kamieni, które zostały zagospodarowane do umocnienia klifowego brzegu) prowadzi ulica Bałtycka, kończąca się stromymi schodami. Istnieje także łagodniejsze dojście na plażę prowadzące od Drogi Rybackiej.

Letnisko Jastrzębia Góra

Spacerując plażą na wschód dochodzimy do malowniczego, acz nieco tajemniczego wąwozu Lisi Jar, który niegdyś liczył kilka kilometrów, a obecnie ledwie 300 metrów. Resztę zabrało morze…

Promenada Światowida jest w ciągu lata najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Na Promenadzie możemy zatańczyć, posłuchać muzyki, wybrać się do sklepu z pamiątkami, spędzić przyjemnie czas z dziećmi czy udać się do jednego z wielu miejsc rozrywki. Koło Promenady usytuowany jest skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu natomiast, znajduje się zejście na plażę i punkt widokowy.

Z atrakcji turystycznych powinniśmy odwiedzić także kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli. Cechuje się dwiema kondygnacjami. Odbywają się tutaj też liczne koncerty, także organowe. Kolejną ciekawostką jest Dom Whisky (ul. Droga Rybacka 60). To tu poznamy historię produkcji whisky – dorośli mogą oddać się także degustacji rozmaitych gatunków tego bursztynowego napitku. Aktywni turyści mogą skorzystać z wydzielonych ponad 32 kilometrów tras do nornic walking w okolicy Jastrzębiej Góry – odznaczają się różnym stopniem trudności. Tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry, na Przylądku Rozewie, znajduje się najstarsza latarnia na polskim wybrzeżu – Latarnia Morska Rozewie i małe muzeum, ukazujące historię latarnictwa od starożytności po obecne czasy.

Jastrzębia Góra jest w dzisiejszych czasach jedną z najchętniej odwiedzanych przez wczasowiczów miejscowości na polskim wybrzeżu. Ponadto z Jastrzębiej Góry w łatwy sposób możemy dostać się do innych czarujących miejscowości: Białogóry, Karwi, Władysławowa. Noclegi Jastrzębia Góra to wiele propozycji: apartamenty, pokoje, kwatery prywatne, domki letniskowe.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem