Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Karwieńskie Błota

Karwieńskie Błota z lotu ptakaNa początku siedemnastego stulecia  kolonizatorzy z Fryzji utworzyli wioskę Karwieńskie Błoto na obszarach poprzednio określanych jako błota nieodpowiednie do celów osadniczych. Wioskę posadowiono ściśle z holenderskimi kanonami – zabudowania budowano w 2 rzędach, a okolicę zmeliorowano. Stawiano w tym miejscu domy i zabudowania gospodarskie w konstrukcji szachulcowej.

Do dziś zachował się budynek z końca osiemnastego stulecia – niestety został wielokrotnie przebudowany i zatracił swój pierwotny styl. Potomkowie „Olendrów” przebywali na tych obszarach do 1945 r. – gdy zostali wysiedleni do Niemiec. Po ówczesnych kolonistach zostały tutaj resztki cmentarza.

Karwieńskie Błota wczasy nad morzem

Obecne Karwieńskie Błota to 2 wsie. Karwieńskie Błoto Pierwsze to dawniejsza wieś, znajdująca się w większej odległości od morza, tuż przy zasadniczym szlaku komunikacyjnym, tuż przed wjazdem do Karwi, stanowi poniekąd tańszy wariant dla wczasowiczów, którzy – wybierając ekonomiczne noclegi w Karwieńskich Błotach – mają ochotę korzystać z ładnej, piaszczystej oraz szerokiej plaży, rozrywek i atrakcje w Karwi. Dystans od Karwieńskiego Błota I do brzegu morza to powyżej dwóch km. Krótsza trasa prowadząca na plażę prowadzi brzegiem wioski Karwieńskie Błoto Drugie, które umiejscowione jest bliżej Bałtyku. W obu tych miejscowościach dopiero w latach siedemdziesiątych 20. w. rozpoczęła się kształtować turystyka. Wioski proponują sielski, spokojny odpoczynek, równolegle proponując zwykłe wakacyjne atrakcje w sąsiadującej Karwi.

Tuż nad morzem zlokalizowana jest z kolei urlopowa wioska Karwia położona blisko Jastrzębiej Góry. Tutaj jest zapewne najszersza w okolicy piaszczysta plaża, odseparowana ona jest pasem wydm i lasem sosnowym, który jest elementem parku krajobrazowego. W Karwi warto zwiedzić rezerwaty florystyczne z unikalną roślinnością. Do Karwi zjeżdżali wczasowicze już przed Drugą Wojną Światową. Tak w Karwi a także w Karwieńskim Błocie bez trudu znajdą Państwo dostosowaną do Waszych wymagań ofertę noclegową.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem