Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Kołobrzeg

Kołobrzeg z lotuKołobrzeg to nadmorskie miasto urlopowego odpoczynku o nadzwyczaj długiej historii. Pierwsze wspominki odnoszące się do Kołobrzegu odnoszą się do VIII stulecia. W X wieku był jedną z siedzib biskupich ówczesnego Państwa Polskiego. Gród ma bardzo bogatą historię, na przestrzeni licznych wojen kroczyły przez nie wojska pruskie, niemieckie, francuskie, rosyjskie i polskie.

Przez dziesiątki lat Kołobrzeg był sławny głównie z handlu oraz warzenia soli. Przez dziesięciolecia miejscowość miała statut twierdzy, resztką po tym okresie jest np Baszta Prochowa z przełomu XIV i XV wieku, stanowiła ona część systemu fortyfikacji. Większa część fortyfikacji została rozebrana po zlikwidowaniu twierdzy pod koniec XIX stulecia.

Kołobrzeg, jako miasto uzdrowisko, także szczyci się długą historią. Już w 1830 r. powstał w tym miejscu zakład kąpieli solankowych. Kiedy w 1859 r. Kołobrzeg uzyskał połączenie kolejowe z Gdańskiem i Szczecinem, zaczęło do niego zjeżdżać coraz to więcej kuracjuszy. Najszybszy rozkwit turystyki nastał jednakże po likwidacji twierdzy. W 1899 r. otwarto Dom Zdrojowy. Podczas Pierwszej Wojny Światowej miasto zostało przeobrażone w duży wojskowy szpital.

W 1944 roku miejscowość znów została zmieniona w twierdzę, wskutek ciężkich walk Kołobrzeg został bez mała kompletnie zniszczony – zachowało się tylko 5 % zabudowy.

Dzisiaj Kołobrzeg to miejsce letniego wypoczynku. W sezonie wakacyjnym na miejscowej plaży wytyczane są 3 zabezpieczane kąpieliska. Można tutaj wypożyczyć kosze plażowe, leżaki, a dzieci mogą skorzystać ze zjeżdżalni, trampolin i innych morskich atrakcji. Szczytem wydm prowadzi nadmorska promenada – świetne miejsce do odbywania spacerów. Podobnie chętnie uczęszczanym miejscem jest tutejsze molo – długie na ponad 200 m. Kołobrzeg piastuje także rolę portów – pasażerskiego, handlowego a także wojennego. Można podziwiać stacjonujące w tym miejscu okręty wojenne i statki pasażerskie i handlowe. Stąd wypływają też wycieczkowce w rejs po Bałtyku. Można również udać się na oddalony o około sto kilometrów Bornholm. Tutejsze statki proponują również rejsy morskiego wędkarstwa.

Dojścia do portu strzeże latarnia morska w Kołobrzegu. Pierwotnie, latarnia morska funkcjonowała tutaj już w XVII wieku, pierwszy osobny budynek latarni wybudowano pod koniec XIX wieku. Pod koniec II Wojny Światowej latarnię wyburzono, dzisiejsza wieża latarni została zrekonstruowana po wojnie. Kołobrzeg to różnorodna propozycja turystyczna oraz gastronomiczna. Urlopowicze odwiedzają Kołobrzeg cały rok, oczekują na nich liczne hotele, sanatoria, ośrodki wczasowe, pensjonaty i domy wczasowe. Różnorodną propozycję noclegów w Kołobrzegu znajdziesz pod adresem www.kolobrzeg.info.pl.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem