Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Nie ma prawdopodobnie Polaka, który nie słyszałby nazwy Międzyzdroje. I nic w tym dziwnego – Międzyzdroje to wzięty, leżący na wyspie Wolin, nadmorski kurort. Na pewno rozsławiła je Promenada Gwiazd – niewielki chodnik w sąsiedztwie hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są ślady dłoni sławnych ludzi filmu, teatru i sztuki.

Swoje dłonie „pozostawi” m.in.: Krystyna Janda, Anna Dymna, Anna Przybylska, Anna Seniuk, Gustaw Holoubek, Janusz Gajos, Jan Englert i ogrom innych – nie sposób wszystkich przytoczyć.Rok rocznie na początku lipca odbywa się tu Festiwal Gwiazd – liczne projekcje filmów, spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z gwiazdami, co więcej mecz piłkarski.
Dla większości wizytujących, i szukających noclegów nad morzem, Międzyzdroje to głównie miejsce urlopowego odpoczynku nad – najcieplejszym w naszym kraju – fragmentem wybrzeża Bałtyku. Każdego roku spędza tutaj urlop kilkaset tys. urlopowiczów. Kusi ich ładny piaszczysty brzeg, ciepła woda morska i morskie atrakcje oraz zjeżdżający tu chętnie biznesmeni, aktorzy, aktorki, politycy czy inne sławy.
Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest ul. Bohaterów Warszawy czyli Promenada Nadmorska. Typowy bulwar wśród pięknych, historycznych już, budynków sanatoryjnych ,pensjonatów, nieopodal znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Jest tutaj również dużo punktów gastronomicznych, butików z bursztynem, muszlami i innymi morskimi pamiątkami.
Międzyzdroje leżą na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, tutaj też jest dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, gdzie można dowiedzieć się więcej o parku, rosnących w tamtym miejscu roślinach oraz mieszkańcach parku.
Międzyzdroje to też nieduża baza rybacka – na wschodzie miasta i zdobione stylowymi lampami, wychodzące 120 m w Bałtyk molo. To nadzwyczaj ochoczo odwiedzane przez urlopowiczów miejsce – szczególnie wieczorem, gdy iluminacja mola oraz zachodzące słońce tworzą swoistą atmosferę.
Bezsprzecznie Międzyzdroje to nadzwyczaj bogata baza tak jak gastronomiczna tak i turystyczna. Od wyszukanych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe, domy wczasowe czy pensjonaty po pokoje oraz kwatery zapewniające noclegi w Międzyzdrojach, a pełna ich oferta znajduje się na stronie: www.miedzyzdroje.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem