Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Mielno

Mielno plażaMielno to jeden z najbardziej znanych przez naszych rodaków kurortów nadmorskich na zach. wybrzeżu Bałtyku. Wyjątkowo atrakcyjne umiejscowienie w bezpośredniej bliskości Morza Bałtyckiego i obszernego jez. Jamno – to przekonująca karta atutowa Mielna. Mielno jest także siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym atutem miejscowości jest morze. Morze Bałtyckie jest naturalnym źródłem jodu – ten suplement diety wspiera utrzymanie w zdrowiu skóry, włosów, paznokci i zębów, jego niedobór z kolei, prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niestety najwięcej jodu zawiera powietrze w podczas wiosennych i jesiennych sztormów.

Jednak Mielno dla większości letników to przede wszystkim rozległa i strzeżona plaża. Jest ona piaszczysta, ale gdzieniegdzie leżą na niej mniejsze, kolorowe kamyki. Na plaży letnicy bardzo często zobaczyć mogą kutry rybackie miejscowych rybaków, dla naszych pociech atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane . Z plaży w w kierunku morza „wychodzą” zrobione z drewnianych pali falochrony – miejsce wypoczynku ptaków.

Mielno to pełen ludzi kurort – z sąsiednim Uniesciem łączy je deptak wzdłuż którego zlokalizowana jest duża ilość budek z goframi, lodami, kafejek, barów, smażalni a także butików z pamiątkami i centrów rozrywki. Wieczorową porą Mielno rozbrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.

Bliskość jeziora Jamno – jednego z większych w kraju – z spokojnymi, płytkimi wodami skutkuje tym że masowo odwiedzają je fanatycy sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to równie chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni kupić zezwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i korzystać z zasobnych w węgorza, sandacza, leszcza, sieję, okonia, płoć czy szczupaka wód. Jezioro to dodatkowo miejsce bytowania dużej ilości rodzajów ptactwa wodnego – natknąć się można na czaple siwe, perkozy, łabędzie oraz różnorodne gatunki dzikich kaczek.

Wielbiciele historii również znajdą coś co ich zaciekawi – kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego z XV stulecia z wieżą z wieku XVI i barokową, obficie zdobioną kazalnicą z XVIII wieku. Tuż przy ulicy Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z początku XX stulecia. Prócz tego w Mielnie są też dwa bunkry i zabytkowa pochodząca z XIX w. wykonana z drewna willa z tarasem widokowym.

Noclegi w Mielnie to faktycznie każdy typ zakwaterowania – od campingów, poprzez domy gościnne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, domki nad morzem, ośrodki wczasowe po komfortowe hotele. Więcej o noclegach w Mielnie tu: http://www.mielno.com.pl

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem