Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście – najbardziej wysunięte na zachód miasto naszego wybrzeża, położone jest na czterdziestu czterech wyspach, pośród nich jedynie 3 są zamieszkiwane.

Funkcjonuje w tym mieście port morski, który wespół z portem w Szczecinie tworzy jeden z największych nad Morzem Bałtyckim zespołów portowych. Każdego dnia wypływają stąd 3 promy do Trelleborga oraz pięć do Ystad. Do tego, port obsługuje przewóz produktów, zwłaszcza sypkich takich jak węgiel, rudę metali oraz produkty zbożowe. Co więcej budowany jest terminal LPG, a dla mniejszych jednostek pływających oraz jachtów w basenie północnym działa marina na 150 jednostek z kompletnym zapleczem.
Znakiem rozpoznawalnym miasta Świnoujście, a przede wszystkim pomocą nawigacyjną jest Stawa „Młyny” – charakterystyczny, cylindryczny, o białej barwie budynek w układzie młynu wiatrowego, usytuowany tuż przy wejściu do portu na falochronie zachodnim.
Świnoujście ma burzliwą historię – są w tej okolicy trzy forty – 2 zachodnie – Fort Anioła oraz Fort Nadmorski Artyleryjski i Fort Wschodni określany Fortem Gerharda. Forty w swej historii Świnoujścia przechodziły z rąk do rąk – były w dysponowaniu Prusaków, Szwedów, Francuzów oraz Rosjan.
W sąsiedztwie Fortu Gerharda znajduje się najwyższa w Polsce (sześćdziesiąt pięć m) morska latarnia z poł. dziewiętnastego stulecia. Na początku, wieża latarni miała ośmiokątny przekrój, ale podczas remontu na początku wieku XX nabrała okrągłego przekroju. Zbudowana jest ona z cegły żółtej, a otaczające ją budynki z czerwonej. Od 2000 roku, po ostatniej odnowie można zwiedzać latarnię oraz zachwycać się widokiem portu z jej tarasu.
Lecz Świnoujście to nade wszystko miejsce letniego wypoczynku. W Świnoujściu jest aż 10 km szerokich, piaszczystych plaż, delikatnie wchodzących w morze stwarzając płytkie kąpieliska. Czystość plaży oraz morza weryfikuje przyznawany świnoujskiemu kąpielisku świadectwo Błękitnej Flagi.
Wzdłuż plaży wiedzie wzięta wśród wczasowiczów Promenada Nadmorska (ulica S. Żeromskiego). Obok promenady znajduje się muszla koncertowa, zabytkowe, pochodzące z XIX wieku budynki i jak najbardziej wiele nadmorskich butików z pamiątkami, bursztynami, muszelkami. Drugą promenadę stanowi ul. Wybrzeże Władysława IV., z tego miejsca można podziwiać wpływające do portu duże jednostki handlowe i pasażerskie. Można z tego miejsca również wybrać się w rejs do Szczecina, wokół okolicznych wysp, portu lub do okolicznych niemieckich miasteczek.
Świnoujście to znaczny ośrodek wypoczynkowy – nie dziwi więc, że odnajdziemy tu obfitą propozycję gastronomiczną i noclegową – od komfortowych hoteli czy apartamentów, poprzez pensjonaty, domy gościnne po kwatery oraz pokoje oferujące noclegi w Świnoujściu. Szeroka oferta noclegów w Świnoujściu znajduje się pod adresem: www.swinoujscie.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem