Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Władysławowo

Władysławowo z lotu ptakaWładysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi Czwartemu, który w 1635 roku zadecydował żeby wybudować tu twierdzę, żeby odpierać spodziewany napad Królestwa Szwedzkiego. Dzisiejsze Władysławowo zaistniało w latach pięćdziesiątych minionego stulecia z połączenia miejscowości Poczernino, Hallerowo, Wielka Wieś, Cytniewo oraz portu Władysławowo. Prawa miejskie Władysławowo uzyskało w 1963 roku.

Kolosalną rolę w zintensyfikowaniu turystyki w tym obszarze odegrał gen. Haller, któremu, po ceremonii zaślubin naszego kraju z Bałtykiem w 1920 roku spodobała się ta lokalizacja. Wspólnie z niektórymi swymi oficerami nabyli te tereny. Z propozycji ich powstało kąpielisko Hallerowo, jakie miało być konkurencją dla będącego elementem Wolnego Miasta Gdańska Sopotu. W Hallerówce, domu w którym gen. Haller ze swą rodziną spędzał letni urlop, od 1990 r. udostępniono do zwiedzania niewielką wystawę poświęconą Józefowi Hallerowi i Błękitnej Armii.

Letnisko Władysławowo

Teraźniejsze Władysławowo to znana miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim, zlokalizowane jest tutaj 5 kąpielisk z piaszczystymi i szerokimi plażami. Władysławowo to dodatkowo port morski i rybacki. Władysławowski port sprawuje również funkcję mariny. Poza gastronomicznym i sanitarnym żeglarze mogą dodatkowo skorzystać ze stoczni remontowej. Stąd można udać się na wycieczkę po Morzu Bałtyckim ewentualnie Zatoce Puckiej jednym z wielu stateczków wycieczkowych. Istnieje również możliwość odbycia wycieczki z Władysławowa na Łotwę, Litwę czy Skandynawii. Wędkarzy zaciekawi niechybnie fakt, że z Władysławowa urządzane są rejsy ze sposobnością wędkowania w morzu.

Kolejną ciekawostką Władysławowa jest znajdująca się na promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Została utworzona w dwutysięcznym roku i od tego czasu wbudowywane są w deptak gwiazdy dla największych osobistości polskiego sportu. Swoje gwiazdy mają tam między innymi Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Dariusz Michalczewski, Irena Szewińska, a także Michel Platini. Każdego roku, w lipcu organizowany jest we Władysławowie Festiwal Sportu.

Rozpoznawalnym punktem letniska jest podobnie Dom Rybaka – siedziba urzędu gminy z reprezentatywną wieżą widokową z której warto podziwiać panoramę Władysławowa i okolicę.

Władysławowo, zważywszy na na skutek swego położenia nad zatoką z płytkimi wodami, niewielkimi falami oraz właściwymi warunkami wietrznymi – to kapitalne wprost miejsce do nauki i uprawiania windsurfingu. Z tej przyczyny w sąsiedztwie zlokalizowanych jest mnóstwo szkółek i wypożyczalni sprzętu wodniackiego.

Władysławowo noclegi

W ofertę bogatej bazy noclegowej letniska wchodzą liczne luksusowe hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, domki i pokoje we Władysławowie.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem