Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Białogóra

Białogóra nad Morzem BałtyckimMiędzy przymorskimi miejscowościami Karwią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość wypoczynkowa Białogóra. Od piaszczystego brzegu morza oddziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około osiemset metrów, a 2,5 kilometra na wschód leży zalesiona wydma, od której miejscowość wzięła nazwę.

Na początku dwudziestego wieku Białogóra zaczęła pełnić funkcję letniska nadmorskiego oferując noclegi nad morzem. Przyczyniła się do tego niechybnie szeroka, piaszczysta, nieprzepełniona plaża. Dziś ze wsi prowadzi na nią asfaltowa droga wśród lasów, którą można przejść pieszo albo skorzystać z lokalnych bryczek. Ostatni kawałek dojścia do plaży prowadzi po drewnianym deptaku. Sama plaża w sezonie letnim jest chroniona przez ratowników, znajduje się na niej także zjeżdżalnia wodna.

Turyści którzy lubią latem pojeździć na rowerze, będą zadowoleni. Jest w tej okolicy dużo szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można udać się na wyprawę po okolicy. Rower można też wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.W otoczeniu miejscowości Białogóra leżą też rezerwaty przyrody.

Jeśli posiadają Państwo dzieci i pragną wypocząć od szumu miasta to Białogóra będzie doskonałym miejscem. Znajduje się tutaj również stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz przystosowana do możliwości finansowych urlopowiczów.

Jeśli będą Państwo w Białogórze warto odwiedzić pobliskie duże kurorty takie jak Łeba – ok dwadzieścia pięć kilometrów na zachód i skorzystać z okazji i odwiedzić Słowiński Parka Narodowy, w kierunku wschodnim, po pokonaniu zaledwie 20 – 30 kilometrów trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry i latarni morskiej w Rozewiu, lub Władysławowa. Natomiast odrobinę dalej zaczyna się Półwysep Helski ze kultowymi miejscowościami: Chałupy, Kuźnica, do samego Helu.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem