Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Wicie

WicieWicie – to naprawdę mała miejscowość letniego odpoczynku na środkowym wybrzeżu Bałtyku. Według danych statystycznych w miejscowości na stałe przebywa poniżej stu mieszkańców. Wicie leżą naturalnie nad Morzem Bałtyckim, ale dodatkowo na południu miejscowości położone jest przybrzeżne jezioro Kopań.

Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie, można, uprawiać sporty wodne – różne formy posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także właściwe miejsce na przechadzki i eskapady rowerowe. Zatem, dla wczasowiczów kochających czynny odpoczynek, a jednocześnie ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to kapitalne położenie na urlop lub wakacje. Teren wsi Wicie i otoczenia to część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.

Brzeg morza w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasami z małymi kamieniami, co więcej jest on całkiem zaciszny. Od wioski rozdziela ją pas wydm porośnięty standardową wydmową roślinnością – lasem z przewagą sosny, znajdziemy także mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.

Chociaż wioska jest mała i nie ma tutaj dużo barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami oraz wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w sąsiednich: Jarosławcu (około 6 km) i Darłowie, Darłówku (około 10 km). Noclegi w Wiciu to głównie nieduże obiekty skierowane na wypoczynek z dziećmi i do osób ceniących sobie spokój, stąd Wicie domki to duża część oferty noclegowej. Przybywa także propozycji oferujących luksusowe apartamenty nad morzem.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem