Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Gdynia

GdyniaJedno z miast Trójmiasta – Gdynia to mające najwięcej mieszkańców miasto w Polsce nie będące miastem wojewódzkim – zamieszkuje je nieomal 250 tysięcy mieszkańców. Jest zarazem najmłodszym z miast w Trójmieście – statut miasta Gdynia otrzymała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Portowe miasto

Gdynia, chociaż jej dzieje sięgają XIII stulecia, rozpoczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Głównie dzięki budowie portu morskiego i wojennego – umożliwiającego dostęp do morza II Rzeczypospolitej – przed rozpoczęciem Drugiej Wojny Światowej mieszkało tu nieomalże 130 tyś. mieszkańców. To drugi, biorąc pod uwagę przeładunek, krajowy port morski, specjalizujący się przede wszystkim obsługą kontenerów. Równocześnie to najważniejszy port pasażerski trójmiasta, to stąd odchodzą promy do Szwecji. To także wielki port rybacki, a na Oksywiu zlokalizowany jest port wojenny – zasadnicza baza morska 3 Flotylli Okrętów MW. W Gdyni położona jest również największa w Trójmieście marina. Jest w stanie ona obsłużyć do 300 jachtów, o długości do 24 metry oraz zanurzeniu aż do 3 metrów. Ma tu miejsce dużo wydarzeń żeglarskich jak przykładowo The Culture Tall Ships Regatta. Atutem przystani jest to, iż położona jest ona bez mała w centrum Gdyni, w ciągu 10 minut żeglarze mogą dostać się na główne ulice miasta.

Letnisko Gdynia

Gdynia to dla dużej ilości mieszkańców Polski – miejsce wypoczynku nad polskim morzem. Gdyński OSiR wyznacza tutaj cztery kąpieliska: Babie Doły, Redłowo, Orłowo i Śródmieście. Długość pilnowanych plaż to 100-200 metrów, a codziennie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa trzydziestu pięciu ratowników.

Gdynia noclegi to bardzo bogata baza turystyczna – każdy urlopowicz znajdzie dopasowany dla siebie nocleg. Od komfortowych hoteli oraz apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe i pensjonaty, aż po campingi.

W Gdyni ma miejsce bardzo dużo imprez kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 r., festiwal naszego filmu – Gdynia Film Festival – obrazy walczą o Złote Lwy – główną nagrodę.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem