Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Gdańsk

Gdańsk - ŻurawGdańsk – miasto portowe nad Morzem Bałtyckim, jedno z najstarszych miast w naszym kraju, a zarazem jedno spośród najbardziej rozpoznawalnych, obok Krakowa i Warszawy, polskich miast w świecie. To również wielki ośrodek kultury i nauki, gospodarczy oraz duży węzeł komunikacyjny.

Historia

Archeolodzy dowodzą, że już w VII wieku była w tym miejscu osada. W X stuleciu ówczesny władca Państwa Polskiego Mieszko Pierwszy przyłączył Gdańsk z okolicą do swego kraju. W 1263 roku Gdańsk uzyskał statut miasta. O Pomorze Gdańskie toczono w przeszłości mnóstwo wojen. W średniowieczu rządzili nim prócz Polaków Prusacy, Brandenburczycy, Krzyżacy. Miasto zostało zdobyte również przez wojska napoleońskie w 1807 r. – w tamtym czasie też pierwszy raz utworzono Wolne Miasto. Powtórnie Gdańsk został Wolnym Miastem w 1920 r. Status miasta stanowił także jeden z pretekstów wybuchu II Wojny Światowej. To stąd oddał pierwsze strzały okręt Schleswig-Holstein na Westerplatte. W czasie tej wojny Gdańsk został zniszczony w 90 procentach. Gdańsk to również miasto historii nowożytnej – to tu odbyły się Wydarzenia Grudniowe 1970 roku – strajk w Stoczni Gdańskiej, to tu miał miejsce powszechnie znany strajk w stoczni, to tutaj sygnowano 31 sierpnia 1980 r. porozumienie Sierpniowe pomiędzy ówczesnym rządem a Solidarnością.

Miasto kultury

Lecz dzisiejszy Gdańsk to nade wszystko jeden z największych ośrodków kultury w Polsce. Niepodobna wyliczyć wszystkich muzeów i zabytków które się tutaj znajdują. W Gdańsku odkryjemy dużo teatrów, operę, filharmonię. Organizowanych jest tu mnóstwo imprez – przykładowo doroczny Jarmark Dominikański, festiwal All About Freedom czy Festiwal Dobrego Humoru.

Gdańsk wczasy nad morzem

Gdańsk to oczywiście również duży ośrodek letniego wypoczynku. Znajdują się w tej okolicy strzeżone plaże morskie, różnorodna baza noclegowa oraz gastronomiczna. Można spędzić tutaj wakacje w ekskluzywnych hotelach, luksusowych apartamentach, ale także odnajdziemy miejsca oferujące tańszą formę noclegu – kwatery i pokoje w Gdańsku, są tu także pola namiotowe i campingi.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem