Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Darłowo

DarłowoDarłowo to czarująca miejscowość usytuowana nieopodal ujścia rzeczki Wieprzy do Bałtyku, dysponujące drogocennymi, olśniewającymi zabytkami architektury a także bujną historią. Darłowo to nie tylko znane zabytki, ale dodatkowo prozdrowotny mikroklimat, dwadzieścia km rozległych plaż oraz nieskażone środowisko naturalne. Urok tego miasta przyciąga co roku rzesze zwiedzających.

Przez wzgląd na niewielkie oddalenie od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w płd. jego części oraz w centrum miejscowości – są w większości wypadków tańsze oraz są świetną opcję dla urlopowiczów planujących wczasy w wersji ekonomicznej.

Najwcześniejsze wzmianki na temat Darłowa wywodzą się z XI wieku, kiedy w położeniu obecnego Darłowa istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się typowymi dla regionu zajęciami – żeglarstwem, rybołówstwem bądź tkactwem. Status miasta Darłowo zyskało z początkiem czternastego stulecia co, nasiliło rozwój Darłowa i pozwoliło w połowie czternastego stulecia wybudować zamek książęcy.

Dziś średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich jest oddany do zwiedzania i pełni funkcję muzeum. Oprócz ekspozycji stałych, szykowane w tamtym miejscu są ogromnie atrakcyjne ekspozycje czasowe. Poza tym na zamku urządzana jest duża liczba imprez kulturalnych.Z zabytkowych budynków powinno się jeszcze wyszczególnić kościoły: Mariacki, św. Gertrudy a także św. Jerzego bądź Kamienną Bramę – resztka murów miejskich.

Najbardziej znana dzielnica Darłowa – Darłówko położona jest nad samym Bałtykiem. W Darłówku znajduje się również port przeładunkowy, rybacki oraz turystyczny. Wczasowicze mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości aż do 75 metrów i zanurzeniu do 4 m. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża stoją statki wycieczkowe, oferujące turystom wycieczki po Bałtyku. W sąsiedztwie wejścia do portu zlokalizowana jest latarnia morska. Współcześnie wieża latarni ma 22 metry wysokości. Latarnię pobudowano w XIX. stuleciu jej wieża była w owym czasie znacznie niższa i dopiero następne remonty spowodowały, iż stała się pełnoprawną latarnią. Teraz wczasowicze mogą podziwiać stan z 1927 r., kiedy to miał miejsce ostatnie odnowienie budynku.

By kutry, jachty, statki mogły wypływać w morze, na rzece wybudowano szczególny, rozsuwany most, spinający Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Warto go zobaczyć, jako że jest to pojedynczy taki most w kraju. Więcej tutaj: www.darlowo.com.pl

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem