Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Pogorzelica

PogorzelicaW gminie Rewal, mniej więcej 8 km na wschód od Rewala wśród lasów świerkowo – sosnowych znajduje się nieduża miejscowość wczasowa – Pogorzelica. Na zachód od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – te miejscowości oddziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z morzem.Usytuowanie w oddaleniu od dużych miast, wśród żywicznych iglastych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brakuje tu szlaków i ścieżek turystycznych. Miejscowość jest wobec tego znakomita na zielone szkoły, letnie kolonie dla młodzieży i dzieci oraz rodzinne wczasy. Od dawna urządzane są tutaj obozy harcerskie pod namiotami.

W miejscowości Pogorzelica funkcjonuje także dużo ośrodków sanatoryjnych, SPA – większość z nich działa przez pełny rok. Wspomaga się tu leczenie chorób układu krążenia, oddechowego. Nie brak również inhalacji, zabiegów kriogenicznych, bądź kąpieli borowinowych. Gros ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych turystów.

Jeśli chodzi o wycieczki – można wybrać się, nawet piechotą, do latarni morskiej w sąsiednim Niechorzu. Ceglany budynek, będący podstawą latarni, wznosi się na urwisku. Wieża o wysokości 36 m z początku ma kwadratowy przekrój, później przekształca się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla turystów, niestety, z powodu popularności, w szczycie sezonu urlopowego należy chwilę zaczekać, aby wejść na taras widokowy, natomiast widok z niego rekompensuje poniesiony wysiłek. Warto również odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Plaża to kluczowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z urwistym brzegiem. Ażeby dotrzeć na plażę trzeba pokonać klif, w sezonie wczasowym wydzielane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na ok 100 m. Bezsporną ciekawostką, zwłaszcza dla dzieci, jest przebiegająca tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W Wakacje kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez lokomotywę parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Swoją drogą, można zobaczyć legendarne pozostałości kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolejka przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 powita turystów jeszcze piękniejsza.

Pogorzelica oferuje bogatą i rozmaitą bazą noclegową. Poza nadmienionymi poprzednio ośrodkami SPA oraz infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy składają się także domki nad morzem, domy gościnne, kwatery prywatne oraz pokoje. Sprawdź ofertę: www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem