Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to niewielkie miasteczko letniskowe leżące na płn./zach. brzegu Bałtyku w woj. zachodniopomorskim. Najstarsze, spisane wzmianki o miasteczku pochodzą z połowy trzynastego wieku. Dziwnów zlokalizowany jest w części na wschodnich krańcach wyspy Wolin, i po części na Mierzei rzeki Dziwny.

Części te łączy most zwodzony na rzece Dziwna. Od południowej strony miasto okalają Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które tworzą część rzeki Dziwna. Sama rzeka zaś łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim. W zach. części Dziwnowa znajduje się jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością starego ujścia rzeki Dziwny i wespół z otoczeniem stanowi tzw. ekologiczny użytek. Znajdują w nim schronienie rozmaite gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak również gnieżdżących się na stałe.
W Dziwnowie zostało wyznaczone kąpielisko na plaży długie na osiemset m., natomiast obok plaży, grzbietem wydm wiedzie promenada, którą można spacerować czy też wypoczywać w sąsiedztwie roślinności porastającej wydmy. Na plażę prowadzi duża liczba zejść, przy których stoją sanitariaty. Na plaży na turystów czekają przeróżne atrakcje: zadbany, drobny piasek, morskie przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich nadmuchiwane budowle oraz zjeżdżalnia wodna.
Z uwagi na różnorodność obszarów wodnych – Morze Bałtyckie, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów stanowi bardzo dobre miejsce dla uprawiania sportów wodnych. Z tych samych powodów jest to ogromnie przyciągające miejsce dla wędkarzy. Można tu złowić takie gatunki ryb jak: okoń, lin, leszcz, szczupak czy sandacz i łosoś.
Dziwnów to również siedziba gminy, morski i rybacki port a także marina na ok 20 jachtów. Latem z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na dawne, pirackie, stateczki wycieczkowe w wycieczki po Bałtyku bądź po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich biorących udział w rejsie po morzu jest czas przepływania pod zwodzonym mostem. W okolicach portu turysta bez trudności znajdzie miejsce w jakim można uraczyć się świeżą rybą.
Turyści znajdą różnorodną bazę noclegów w Dziwnowie. Oferta jest bardzo szeroka – proszę odwiedzić stronę: www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie. Tak domki letniskowe jak i różnego typu apartamenty oraz pokoje w Dziwnowie są różnorodne pod względem standardu, ceny i położenia wobec plaży.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem