Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Dziwnówek

Dziwnówek

Podróżując w kierunku wschodnim z Kołczewa trasą nr 102 po ok 15 km trafimy do Dziwnówka. Jest to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona między brzegami Bałtyku i Zatoki Wrzosowskiej – północnej części Zalewu Kamieńskiego.

Wskutek tej ciekawej lokalizacji miejsce cieszy się sympatią pośród miłośników wszelkich dyscyplin sportów wodniackich jak również wędkarzy. W Dziwnówku nie spotkamy wielu zabytków architektury, za to zachwyca zadbana, duża i pokryta drobnym piaskiem plaża. Strzeżone latem kąpielisko to ok. 400 m brzegu morskiego.
Dziwnówek umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich – nr. 102 Trzebiatów –> Międzyzdroje oraz nr.107 wiodącej do miasteczka Kamień Pomorski. Z racji tej lokalizacji łatwo dostać się do Dziwnówka nie jedynie prywatnym autem, lecz również autobusem. Korzystając z autobusów można również bezproblemowo zwiedzać ościenne miejscowości: Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Szczecin czy Kołobrzeg. Dziwnówek posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Wysoko oceniane są w ogólnopolskich konkursach tutejsze pola campingowe, pola namiotowe, pensjonaty i domy wczasowe podobnie jak domki W Dziwnówku każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem