Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Wisełka

Wisełka

Nieopodal znanego letniska Międzyzdroje – dziesięć kilometrów na wschód położona jest maleńka miejscowość wypoczynkowa – Wisełka. Od Kołczewa Wisełka leży zaledwie parę kilometrów.  Leżąca na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, pośród sosnowych lasów, z licznymi szlakami do wędrówki rowerowej oraz pieszej – to pierwszorzędne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi a też wszystkich osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Miejscowość tę od piaszczystego brzegu morza dzieli mniej więcej tysiąc dwieście m. Aczkolwiek, trasa prowadzi przez sosnowy las z domieszką buków, i sama jest już osobliwą atrakcją. Natomiast plaża, leżąca przy skarpie, jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma charakter dzikiej plaży. Woda morska, jak na Bałtyk jest w tym miejscu dosyć ciepła, a zapewne cieplejsza niż np w Kołobrzegu.
Na południu wsi położone jest z kolei niewielkie jeziorko Wisełka (ok 20 hektarów) ma piaszczyste, swobodnie dostępne brzegi – znajduje się tam także plaża. Przy plaży można wypożyczyć łódkę, żaglówkę. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można tutaj złowić takie ryby jak szczupak czy okoń, a okoliczne lasy pełne są grzybów.
W pobliżu Wisełki na wzniesieniu o wysokości siedemdziesięciu pięciu metrów znajduje się latarnia Kikut. Sama wieża latarni, pobudowana z kamieni oraz cegły, ma około 18 metrów. Funkcjonuje ona od 1962 r. i jest całkowicie automatyczna, a dystans z jakiego widać jej światło to mniej więcej 16 mil morskich. Niestety nie można jej zwiedzać, ale warto ją chociaż zobaczyć.
Wisełka, pomimo że to małą wieś jest dobrze przygotowana na przyjęcie urlopowiczów. Funkcjonuje w tym miejscu wiele pensjonatów, niektóre z początków XX stulecia, ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych proponujących pokoje oraz kwatery w Wisełce. Baza gastronomiczna jest także bogata, a do miejscowości można dojechać autobusem.
Pod adresem: www.wiselka.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz ofertę noclegów w Wisełce.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem