Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Dźwirzyno

Dźwirzyno plażaDźwirzyno to rybacka wioska oraz miejscowość letniego wypoczynku zarazem. Dźwirzyno leży jednocześnie nad morzem i jez. Resko. Miejscowość leży wzdłuż szosy łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem (jedynie 12 km od centrum miasta Kołobrzeg.), która w Dźwirzynie nazywa się ul. Wyzwolenia. Przy niej rośnie 16 sędziwych, ponad 250-letnich dębów – pomników natury.

Jezioro Resko łączy się z Bałtykiem przez Kanał Resko. Jeszcze w XV wieku jezioro Resko miało wylot w okolicach dzisiejszego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał w tym miejscu prężnie port, który został zablokowany przez kołobrzeskich mieszczan. Mieszkańcy Trzebiatowa w miejscu współczesnego Mrzeżyna wykopali przekop budując nowe ujście Redze. Za to kanał Resko zaistniał dzięki przerwaniu przez sztormowe wody morza mierzei oddzielającej jez. Resko od Bałtyku. Dzięki temu mógł powstać port, który funkcjonuje do dziś.

W XIX w., wskutek rozkwitu komunikacji, do miejscowości zaczęli zjeżdżać pierwsi letnicy. Urzekła ich śliczna, o jasnym, drobnym piasku, całkiem szeroka plaża. Można na niej, naturalnie oprócz kąpieli morskich i plażowania, grać w siatkówkę, a w wakacje odbywa się tu „Bieg ku słońcu” o trofeum wójta gminy Kołobrzeg (więcej o Kołobrzegu – www.kolobrzeg.info.pl). Ponad plażą można też przypatrywać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od Dźwirzyna oddziela całkiem wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm z sosnowym lasem.

Natomiast na wodach Morza Bałtyckiego i jeziora Resko Przymorskie można oddawać się coraz modniejszemu w Polsce windsurfingowi. Resko to również miejsce dla praktykowania innych sportów wodnych a również wędkarstwa.

Miejscowość ma również status uzdrowiska – pomaga się tutaj w leczeniu chorób układu krążenia i oddechowego. Z biegiem lat popularniejsze stają się wczasy lekarskie i dużo ośrodków urlopowych, pensjonatów a również domów gościnnych sporządza propozycję ukierunkowaną na kuracjuszy.

Dźwirzyno dysponuje obfitą bazą noclegową, której oferty można znaleźć tu: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Składają się na nią głównie pensjonaty, domy wczasowe, domki letniskowe, ale nie brakuje także komfortowych apartamentów. Dźwirzyno to także miejsce, w jakim urządzane są obozy, zielone szkoły dla dzieci.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem