Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Kołobrzeg Podczele

Kołobrzeg PodczeleWspółcześnie Podczele tworzą wschodnią część Kołobrzegu – Kołobrzeg Podczele. Podczele nie ma tak dalekiej przeszłości, powstało jako zaplecze dla budowanego, dla Luftwaffe, od 1935 roku lotniska w okolicznym Bagiczu. Postawiono tu koszary, osiedle garnizonowe oraz kasyno dla załogi lotniska. W 1945 r. Podczele wraz z lotniskiem zajęły wojska sowieckie. Podobnie jak w wielu takich lokalizacjach w Polsce stanęło tutaj samowystarczalne miasteczko sowieckie ze szpitalem, szkołą, sklepami i blokowiskiem. Stacjonowało tu mniej więcej 2 tys. żołnierzy wraz z rodzinami. W 1992 r. wraz z wycofaniem się Armii Sowieckiej z naszego kraju Podczele zostało włączone w granice Kołobrzegu. Całkiem szybko, za pośrednictwem bliskości oraz dołączenia do Kołobrzegu, miejscowość została zamieszkałą. Dominuje w tym miejscu dawna zabudowa koszarowa i poradzieckie bloki z dużej płyty. Spotykamy tu również resztki infrastruktury lotniczej – drogi kołowania, schrony, hangary.

Kołobrzeg Podczele to ciche i spokojne miejsce. Podczele odseparowane jest od Kołobrzegu rozlewiskiem słonych bagien – stanowiących utworzony w 1996 r. Ekopark Wschodni i lasem. Teren osiedla jest także fragmentem Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – Parku Krajobrazowego. Ową ciszę uznają zapewne rodziny. Jest w tej okolicy wiele miejsca do jazdy rowerem oraz rekreacji, a na podczelskim, piaszczystym brzegu Morza Bałtyckiego nie ma tłoku nawet w tak zwanym szczycie lata. Funkcjonują tu ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne i dużo mieszkań prywatnych proponujących kwatery a także pokoje. Przeróżną ofertę noclegów w Podczelu oraz samym Kołobrzegu znajdziesz na stronie: www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

A jeżeli ktokolwiek będzie wzdychał za atrakcjami ludnego letniska – może wybrać się do Kołobrzegu – tutaj: www.kolobrzeg.info.pl/atrakcje/0/kolobrzeg znajdziesz listę i opis atrakcji w Kołobrzegu.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem