Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Sianożęty

SianożętyNiedaleko Kołobrzegu (ok 10 km w kierunku wschodnim), obok Ustronia Morskiego (około 1 km) położone są Sianożęty – mała miejscowość letniskowa. Lokalizacja nad Zatoką Pomorską, w rejonie, gdzie często występują sztormy i wieją ostre wiatry od morza, sprawia że powietrze w okolicy Kołobrzegu przesycone jest jodem. Badania potwierdzają, iż w tym rejonie jego stężenie jest największe, a jod ma lecznicze cechy – jego deficyt natomiast rodzi schorzenia tarczycy.

Sianożęty mają nadzwyczaj dobre położenie nie jedynie jeżeli chodzi o bliskość Kołobrzegu , ale też, jeżeli rozważamy bliskość plaży. Od głównej ulicy wioski plażę oddziela ledwie 400 m lądu, a część ośrodków wypoczynkowych położona jest jeszcze bliżej. Z miejscowości na plażę wiodą trzy, w ostatnim czasie wyremontowane, oznaczone przejścia. W sąsiednim Ustroniu znajduje się także molo. Sianożęcka plaża jest dość szeroka i piaszczysta.

Sianożęty to także inne atrakcje aniżeli tylko plaża. W sąsiedniej miejscowości Bagicz znajduje się lotnisko budowane od 1935 r. dla niemieckiej Luftwaffe, a po wojnie zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 roku działa tam lotnisko turystyczne, powinno ono obsługiwać ruch turystyczny i czarterowy samolotów zabierających do dwudziestu osób. Można stąd przelecieć się motolotnią lub samolotem i z lotu ptaka podziwiać krajobrazy. Następną atrakcją jest okoliczna stadnina koni, albo kursująca między Sianożętami i Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Gdy wspominamy o wycieczkach, to będąc już w Sianożętach warto wybrać się na zwiedzanie Kołobrzegu, można stąd wypłynąć w krótki rejs po morzu. Warto również rozważyć wycieczkę promem odchodzącym z Kołobrzegu na Bornholm i spędzić tam dzień bądź dwa.

Sianożęty to nie gwarny kurort jak Ustronie Morskie czy Kołobrzeg, stąd też jest to doskonałe miejsce na wczasy z dziećmi. Zarówno baza gastronomiczna jak i noclegowa jest bogata oraz powinna zadowolić większość, nawet wymagających urlopowiczów, przy tym jest naturalnie ekonomiczniejsza niż w oddalonym jedynie o 10 km Kołobrzegu.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem