Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Sopot

SopotMiędzy Gdynią i Gdańskiem leży miasto-uzdrowisko – Sopot. Historia wypoczynku oraz kurowania się w Sopocie sięga roku 1798 – w tamtym czasie powstał pierwszy dom wypoczynkowy, w 1819 r. otwarto pierwsze kąpielisko morskie, a w 1823 r. funkcjonował pierwszy budynek kuracyjny.

Kolejny rozwój był skutkiem rozwoju kolei – w 1870 r. Sopot uzyskał połączenie kolejowe z Gdańskiem i Koszalinem, a później Berlinem. Pod koniec XIX stulecia uruchomiono tor wyścigów konnych, z kolei w 1920 roku kasyno oraz dołączono Sopot w granice Wolnego Miasta Gdańska – w tamtym okresie Sopot był wziętym kurortem nadmorskim.

Obecnie unikalny charakter miastu dodają secesyjne wille i kamieniczki, stare drzewostany, parki oraz ogrody – zieleń stanowi aż 60 procent terenu miasta. Sopot słynie również z najdłuższego (ponad pół kilometra) drewnianego mola. U nasady mola zimą i jesienią tworzone jest lodowisko Monciak – od nazwy ulicy – Boh. Monte Cassino. Kolejnym symbolem Sopotu jest Opera Leśna – amfiteatr wśród Lasów Oliwskich o widowni mogącej pomieścić ponad 4 tyś. widzów. To tutaj od lat 60-tych ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival oraz sporo młodsze TOPtrendy.Sopot to 4,5 km plaż, w większości ogólnodostępnych, ale są również fragmenty dostępne wyłącznie dla gości hotelowych. Plaże są naturalnie strzeżone, pełne atrakcji, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego, małych pubów i kawiarenek.

Na końcu molo w Sopocie jest też przystań dla jachtów oraz taksówek wodnych. W 3 basenach przygotowano miejsce dla ponad stu jachtów. 63 dla łodzi – do 10 m i 40 dla jednostek do 24 m. Znajduje się tutaj również budynek bosmanatu z wyglądu podobny do jachtu, razem z gastronomią i zapleczem. Można z tego miejsca odbyć rejs na trasie Sopot – Gdynia i Sopot – Westerplatte – Gdańsk. Wielu turystów fotografuje się na tle często imponujących jachtów.

Biorąc pod uwagę powyższe, warto planując noclegi nad morzem, zdecydować się na Sopot, jak czyni rocznie ponad 2 mln. urlopowiczów, bądź chociaż tylko zobaczyć go będąc w pobliżu. Bazę noclegową znajdziesz na stronie: www.sopot.travel.pl/noclegi

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem