Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Grzybowo

Grzybowo plażaGrzybowo to nadbałtycka wioska leżąca wzdłuż szosy łączącej Kołobrzeg z Dźwirzynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest raptem pięć kilometrów.

Grzybowo znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyku – nad Zat. Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską. Utworzyły się tu obszerne torfowiska – które kiedyś wykorzystywane były w charakterze opału, a później pobliskie Uzdrowisko Kołobrzeg wykorzystywało je do zabiegów leczniczych.

Choć Grzybowo leży nad otwartym morzem, to tworzy ono w tej okolicy wcięcie o długości około 7 kilometrów i szerokości do 800 metrów. Takie położenie powoduje, że Bałtyk ma w tej okolicy wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu. Na tutejszą plażę wiedzie pięć oznakowanych zejść, latem działają tu cztery strzeżone plaże o długości 100 m każde. Plaże są dosyć szerokie (30-50 m), o wyjątkowo jasnym piasku – to „wina” cyrkonu i kryształów kwarcu obficie tutaj występujących. Podczas jesiennych oraz wiosennych sztormów morze odkłada nowe, czyste powłoki piasku i płucze ten, który poprzednio tam był. Z tego powodu, tutejsze plaże są aż tak czyste. Pomiędzy Dźwirzynem a Grzybowem znajduje się fragment plaży, który od 20-tu lat zajmują naturyści.

W Grzybowie odkryjemy także wiele lasów – nie tylko sosnowych, rosną tutaj dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski lub storczyk kruszczyk rdzawoczerwony. Grzybowo to również odpowiednie miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można iść np plażą do Kołobrzegu – a tam oczekuje na nas dużo nadmorskich atrakcji specyficznych dla dużych kurortów. Atrakcje w Kołobrzegu to także wiele zabytków, muzeów, a także kin czy teatrów.

W Grzybowie funkcjonuje bogata baza tak gastronomiczna jak i turystyczna. Różnorodną ofertę prezentującą noclegi w Grzybowie odnajdziesz tu: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem