Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Rogowo

RogowoRogowo to nieduża wieś wypoczynkowa położona pomiędzy Mrzeżynem na zachodzie i Dźwirzynem na wschodzie, niedaleko Kołobrzegu (około 15 km). Miejscowość leży także nieopodal jez. Resko Przybrzeżne.

Historia miejscowości sięga XV stulecia. Wówczas to mieszczanie z Kołobrzegu zatarasowali port w Regoujściu, zatapiając w jego wejściu statki z kamieniami. Pobudowano więc nowy port w pobliskim Mrzeżynie przekopując nowe ujście Regi, a ludność zaczęła osiedlać się w okolicach obecnej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem wojny był tu garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko Przybrzeżne baza dla wodnosamolotów. Do 1998 roku działała tutaj jednostka wojskowa Wojska Polskiego.

Z głównej ulicy miejscowości Rogowo nad brzeg Bałtyku jest raptem 200 – 300 metrów. Rogowska plaża jest szeroka oraz piaszczysta. Na dodatek, nie ma tu rzeszy turystów, nawet w szczycie sezonu. W pobliskim jeziorze można wędkować lub uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing). Na rzece Rega zaś, organizowane są kajakowe spływy.

Na Rogowo zdecydują się raczej osoby ceniące spokój, turyści z dziećmi oraz seniorzy. Nie ma tu głośnych klubów, dyskotek, jest z kolei sąsiedztwo lasów i jeziora zachęcające do pieszych spacerów oraz przejażdżek na rowerze. Funkcjonuje tu dość duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie wyłącznie dla „mundurowych”), ale poza nim, noclegi w Rogowie (zobacz: www.rogowo.com.pl/noclegi/wszystkie) to zasadniczo pensjonaty, domki kempingowe i letniskowe, domy gościnne oferujące pokoje i kwatery, a również campingi.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem