Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Leżące około ośmiu kilometrów od brzegu morza, przy zalewie na Dziwnie miasto Kamień Pomorski chwali się ponad tysiąc letnią historią. W IX-XII wieku Kamień to gród obronny i chronił drogę wodną prowadzącą nad Bałtyk. Władca Mieszko I w drugiej połowie X stulecia włączył całą krainę Wolinian do Polski. Na wzgórzu, w grodzie tym rezydowali władcy Pomorza Zachodniego.

Historia Kamienia Pomorskiego łączą się też z czasami Bolesława Krzywoustego, wówczas ochrzczono ludność miasta i dwór książęcy. Wtedy prawdopodobnie powstały najstarsze kościoły: Katedra i Najświętszej Marii Panny. W tym czasie rozkwitał handel, rozwijało się rzemiosło. Wielkością miasto ustępowało jedynie Wolinowi. Z rokiem 1274 Kamień Pomorski nabył prawa miejskie.
W 1945 r. Kamień Pomorski po raz kolejny powrócił do Polski, co prawda miasto było doszczętnie zniszczone – jego odbudowa trwała trzydzieści lat.
Współcześnie Kamień Pomorski to miasto często odwiedzane przez urlopowiczów, a też kuracjuszy. Warto go rozważyć wybierając noclegi nad morzem. Działa w tym miejscu uzdrowisko leczące choroby narządów ruchu, układu krążenia, choroby reumatologiczne oraz nerwice. Uzdrowisko prowadzi też zabiegi rehabilitacyjne. Kamień Pomorski dysponuje swoimi źródłami borowiny i tutejszej solanki. W ostatnim czasie, w uzdrowisku uruchomiono Jaskinię Solną wyposażoną w mini tężnię – miejscowy mikroklimat podobny jest do klimatu w grotach solnych Bochni bądź Wieliczki.
Kamień Pomorski zaprasza również na aktywny odpoczynek. Na zalewie funkcjonuje przystań żeglarska – ma ona 40 miejsc postojowych dla jachtów oraz żaglówek, z nowym zapleczem sanitarnym, zakładem szkutniczym, wypożyczalnię sprzętu wodniackiego czy czterdzieści miejsc noclegowych. Wokół miasta rozplanowanych jest też parę tras rowerowych, a w sezonie wczasowym, warto również skorzystać z propozycji statków spacerowych i wybrać się w rejs po zalewie, do sąsiedniej miejscowości Dziwnówek, bądź nawet na Bałtyk.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem