Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Pobierowo

Pobierowo

Gdy ktoś szuka naprawdę czystej plaży, pragnie wypoczynku wśród sosen, daleko od dużych miast – Pobierowo będzie doskonałym miejscem. Pobierowo swoją turystyczną historię zapoczątkowało w początkach XX wieku kiedy zaczęto sprzedawać leśne działki pod budowę domków wypoczynkowych. Do rozpoczęcia drugiej Wojny Światowej wybudowano tu ok tysiąc budynków.

Było tu jedno z ulubionych miejscowości sezonowego wypoczynku mieszkańców Berlina. Zorganizowano też sieć komunikacji autobusowej z Berlinem ze względu na to.
Pobierowo to nie jedynie ładna, lecz przede wszystkim czysta plaża. Sceptyków może przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, jaki przyznawany jest tylko takim obiektom, jakie spełniają wysokie normy czystości środowiska, gospodarki ściekowej, i terenów otaczających kąpielisko. Pobierowo było w grupie pierwszych nadmorskich miejscowości, które otrzymały ten certyfikat. Żeby dostać się na plażę, należy przejść przez rosnący niemal wszędzie las. Centralne przejście prowadzące na plażę jest łagodne i zejście nim nie powinno być trudne dla plażowiczów.
Jedną z popularnych propozycji, wspomaganą przez lokalne władze gminne, jest letnia Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, iż plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Rozmaite zajęcia sportowe i/lub rekreacyjne przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców oraz dziadków. Na potrzeby Akademii Słońca wydzielono kawałek plaży, gdzie umieszczono stanowiska do uprawiania sportów i boiska. Na specjalnej platformie, przez cały dzień, pod opieką instruktorów można ćwiczyć, tańczyć a nawet medytować. Ponadto Pobierowo położone jest praktycznie pośród sosnowych lasów co zapewnia zdrowy mikroklimat.
Ciche i spokojne wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, wraz pierwszymi dniami wakacji zamienia się w dynamiczny kurort. Wtenczas, by zaspokoić potrzeby przyjeżdżających tu tłumnie wczasowiczów, w Pobierowie z dnia na dzień rozpoczynają działalność stragany z pamiątkami, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim kawiarnie i restauracje zaczynają „sezon”. Także baza noclegów, na którą składają się rozmaitego typu ośrodki wczasowe, pensjonaty i domy wczasowe, na ogół działa w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, acz z każdym rokiem przybywa również obiektów całorocznych, oferujących noclegi w Pobierowie przez cały rok.
Bogata oferta noclegów w Pobierowie tutaj –> www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie
Warto również sprawdzić ofertę w sąsiedniej miejscowości Rewal, będącej jednocześnie siedzibą gminy –> www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem