Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna miejscowość w przymorskiej gminie Rewal. Swoją popularność zawdzięcza ruinom kościoła postawionego w średniowieczu. Kościół został wybudowany ok 2 km od klifowego urwiska, z biegiem lat Bałtyk zabierał jednak brzeg i w 1820 roku od skarpy kościół rozdzielało tylko trzynaście m. Morze było niepowstrzymane i w 1901 roku zapadała się pierwsza, północna ściana świątyni.

Ostatnie osunięcie wydarzyło się w 1994 r. pozostawiając zaledwie resztki ostatniej południowej ściany. Obecnie klifowy brzeg jest starannie zabezpieczony przed niszczącą aktywnością Morza Bałtyckiego. Po obejrzeniu ruin kościoła, warto udać się do kościoła w środku miejscowości bądź kompleksu pałacowo folwarcznego z II-giej poł. osiemnastego w. z obszernym ogrodem w którym znajdują się wiekowe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.
Trzęsacz to oczywiście także uroki kąpieli słonecznych i morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami oraz strzeżona. Co prawda, na plażę, przez wzgląd na spory klif, wiodą strome schodki, jakkolwiek za to na ich przedłużeniu, usytuowano punkt widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą otoczenia oraz pozostałości kościoła. Dodatkową ciekawostką tej letniskowej miejscowości stanowi przebiegająca tu, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W czasie wakacji można przejechać się wagonikami w stylu retro holowanym przez lokomotywę parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – w szczególności dzieci będą zadowolone z tej wyprawy. W 2012 kolejka ta przechodziła rewitalizację i w wakacje 2013 powita urlopowiczów jeszcze śliczniejsza.
Będąc już w Trzęsaczu warto udać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Warto w nim skorzystać z lekcji jeździectwa, lub doskonalić swoje umiejętności jeździeckie.
Rozważając powyższe ciekawostki miejscowości wypada zastanowić się czy nie warto udać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu (http://www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie), jak w wielu morskich wczasowiskach, to obfita oferta tak jak pod względem finansowym tak jak i pod względem oferowanego standardu oraz komfortu.

Zapraszamy na wczasy nad morze. Trzęsacz to perełka gminy Rewal!

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem