Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Łazy nad morzem

Łazy z lotu ptakaŁazy to zachwycająca, morska miejscowość położona w sąsiedztwie Mielna. Szczególne położenie, między morzem a 2 jeziorami Bukowo i Jamno, kusi w podobny sposób wczasowiczów i wędkarzy. Jezioro Jamno – to 9-te, pod względem powierzchni, jezioro w Polsce (powierzchnia ponad 2,2 tys. ha). Pomimo znacznej powierzchni to niezmiernie płytkie jezioro. Przeciętna głębokość to mniej więcej 1,5 metra a maksymalna mniej więcej 4 metry. Po Jamnie można też wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym.

W Łazach znajduje się także lesisto bagienny Rezerwat Przyrody Łazy o powierzchni nieco ponad 220 hektarów utworzony w 2007 r. Chroni się w nim wyjątkowe i specyficzne dla tego okręgu gatunki roślin np: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat stanowi część obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.

Dla miłośników kąpieli morskich a także słonecznych kartą atutową miejscowości jest szeroka, piaszczysta, dzika i piękna plaża w Łazach, o wygodnych wejściach do morza. Cechuje ją także nieregularny kształt brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi trawami oraz urokliwym lasem sosnowym, natomiast same wejścia są najczęściej wyposażone w komfortowe schodki.

Tuż za wydmą zlokalizowane są pierwsze budynki – z reguły są to ośrodki wczasowe, domy gościnne a także pensjonaty w Łazach. Z nich jest rzeczywiście niedaleko na plażę. Dlatego turyści, lubiący mieszkać nieopodal plaży i morza, często wybierają noclegi w Łazach (www.lazy.net.pl/noclegi/wszystkie).

Oprócz miłośników morskich fal oraz plażowania, do Łazów – z powodu bliskości dwóch zarybionych, czystych jezior o odpowiednio zagospodarowanych brzegach – przyjeżdżają tu amatorzy sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą wykupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Pozwalają one na wędkowanie na spining i na dwie wędki na obszarze całego Jamna – można tu złowić sieję, sandacza, okonia, węgorza. Najwięcej jednakowoż jest tzw. drobnej ryby.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem