Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Unieście

UnieścieUnieście – letnia miejscowość nadmorska, administracyjnie odrębna, ale przez wielu uważana za część miejscowości Mielno – Unieście. Jest to rezultatem tego, iż oba te letniska leżą obok siebie, łączy je jedna droga, wzdłuż której, zbudowano liczne sklepy, punkty gastronomiczne,obiekty noclegowe, rozrywkowe itd. Granica pomiędzy letniskami uległa rozmyciu.

Unieście jest ciekawie zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Morzem Bałtyckim a od południa z dużym jeziorem Jamno. Nadbałtycka plaża w Unieściu jest szeroka (od trzydziestu do czterdziestu pięciu m), najczęściej piaszczysta, z ustalonym 100-metrowym, letnim kąpieliskiem. Tuż przy plaży usytuowanych jest wiele punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb, budek z lodami, goframi. W letnisku tym w latach dziewięćdziesiątych XX wieku wybudowano nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. Niedaleko przystani, na plaży stacjonują łodzie rybackie.

Odwiedzający, którzy nie lubią tłoku na plaży, mogą udać się nad jezioro Jamno. Na brzegach postawiono liczne pirsy, z uwagi na chętnie uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na akwenie można żeglować, pływać na łodziach, kajakach, rowerach wodnych itd. Przy długim molo przystani Klubu Morskiego jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, stamtąd też, w sezonie, zabierani są letnicy na rejsy po jeziorze statkiem wycieczkowym.

Mielno razem z Unieściem to atrakcyjny kurort wakacyjny, który – z racji licznych rozrywek, klubów, dyskotek – ukochali sobie zwłaszcza ludzie lubiący zabawę, taniec, muzykę i tak zwane „nocne życie”. W sezonie wczasowisko może ulokować naprawdę wielu wczasowiczów, ponieważ baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i różnorodna. W Mielnie i Unieściu można znaleźć tak naprawdę każdą kategorię noclegu – o różnorodnym komforcie, poziomie i w zróżnicowanej cenie – sprawdź ofertę tutaj –> www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem