Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Mielenko

Mielenko z lotu ptakaMielenko to nieduża miejscowość nadmorska naszego wybrzeża, umiejscowiona nieopodal (2 km) popularnego letniska – Mielno. Mielenko ogromnie różni się od swego słynnego i gwarnego w sezonie sąsiada. Panuje tutaj cisza oraz spokój, zatem jest to wyśmienita lokalizacja dla znudzonych wrzaskiem i miejskim zamętem. Zobaczymy w tej okolicy urokliwe widoki – na przykład wysadzana wiekowymi drzewami lip droga idąca do Mielna, lub z rzadka napotykane w naszym kraju, porośnięte wymagającymi czystego ekosystemu porostami, drzewa tureckiej leszczyny obok drogi do Chłopów. Mimo to w razie nabrania ochoty na morskie rozrywki, atrakcje, puby, dyskoteki, muzykę i barwne stragany, warto wybrać się do Mielna choćby na piechotę – zajmie to z grubsza 20 minut. By dotrzeć do Mielna powinno się pójść na wschód, tymczasem zachodnim sąsiadem Mielenka, odległym o 3km, jest fascynująca wioska Chłopy, zapisana w całości do katalogu zabytków.

Plaża w Mielenku jest wystarczająco szeroka, piaszczysta, o miałkim piasku (z niewielkim dodatkiem kamieni, które w trochę większej ilości znajdują się raptem na brzegu, nieopodal wejścia do wody) oraz – co najważniejsze – nie przeludniona nawet w sezonie letnim. Trasa na plażę prowadzi przez las, biegnący wzdłuż wydm, a wejście na plażę jest łagodne, szerokie, piaszczyste i wygodne.

W zestawieniu z ludnymi kurortami rządzi tu cisza, jednak nie oznacza to, że jest w tym miejscu pusto oraz nie ma niczego. Są tutaj smażalnie oraz innego rodzaju miejsca gastronomiczne, rozmaite sklepiki i baza noclegowa, na którą przeważająco tworzą pokoje gościnne oraz domki nad morzem i przyczepy kempingowe.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem