Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Sarbinowo

Sarbinowo atrakcjeSarbinowo, to jedna z piękniejszych miejscowości gminy Mielno. Obecne Sarbinowo leży w sąsiedztwie brzegu Morza Bałtyckiego, tymczasem nie przez cały czas tak było. Dawniej, letnisko leżało około 1,5 km od brzegu, ale morze wymywało brzeg i aby chronić miejscowość na początku dwudziestego wieku zbudowano mur długi na kilometr.

Po dziś dzień zachował się największy zabytek letniska – neogotycki kościół z połowy XIX w. Co roku, latem – piętnastego sierpnia urządzany jest w tym miejscu festyn w czasie odpustu – przyciąga on tysiące odwiedzających. W świątyni są także wywodzące się z 19. wieku organy, z wykorzystaniem których kościół jest miejscem wielu występów znanych muzyków, śpiewaków operowych, chórów. Wyjąwszy świątynię w Sarbinowie natknąć się można na stare, dziewiętnastowieczne domy rybackie oraz pensjonaty z początku XX w.

Sarbinowo to świetne miejsce do kąpieli słonecznych i morskich. W sezonie letnim na czystej i piaszczystej plaży czynne są bary, a dzieci odszukają dla siebie multum atrakcji.

Uwielbianą przez dzieci ciekawostką miejscowości jest mini zoo, zlokalizowane w okolicy skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na rozległym, zielonym, ogrodzonym obszarze łatwo spotkać można pawie, bażanty, kury, świnki wietnamskie bądź kozy miniaturki. Entuzjastów koni zaprasza z kolei ościenna, nieduża stadnina.

Z Sarbinowa można udać się w kierunku wschodnim na wycieczkę do sąsiedniego Mielna przez Mielenko, Chłopy – to zaledwie siedem kilometrów, a w kierunku zachodnim do latarni morskiej w Gąskach (około 5 kilometrów).

Jeśli zaciekawiło Państwa Sarbinowo proszę zajrzeć na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie oferującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem