Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Mrzeżyno

MrzeżynoMrzeżyno już od wieków średnich było portem morskim – handlowym i rybackim – dla pobliskiego Trzebiatowa. Do dzisiaj port wykorzystują tutejsi rybacy. Niestety wejście do portu dysponuje nieprawidłowym układem falochronów i tworzą się tutaj płycizny. Do portu mogą wchodzić jedynie jednostki o zanurzeniu do dwóch metrów. Działa tu także przystań jachtowa, która zdoła przyjąć aż 40 jachtów. Z portu można też wybrać się na wycieczkę po morzu.

Mrzeżyno dosyć wcześnie zaczęło aktywność wypoczynkową. Pierwszy Dom Zdrojowy zaczął funkcjonować w 1806 roku, a w 1840 r. Mrzeżyno było już znanym nadbałtyckim kąpieliskiem. Do tego w 1912 roku poprowadzono kolej wąskotorową z Trzebiatowa – co też przyczyniło się do wzmożenia ruchu turystycznego. Po dziś dzień mnóstwo letników wybierając noclegi nad morzem postanawia wybrać Mrzeżyno.

Piaszczysta plaża w Mrzeżynie podzielona jest rzeką na kąpielisko zachodnie i wschodnie. Na kąpielisko wschodnie prowadzi 5 zejść – w tym dwa dostosowane dla niepełnosprawnych – z kolei na zachodnią plażę można dojść przy falochronie zachodnim. Władze miejscowości wyjątkowo dbają o czystość plaż skutkiem tego kąpielisko wielokrotnie nobilitowane było Błękitną Flagą.

Mrzeżyno kreuje się jako miejsce letniego wypoczynku skierowane w największej części dla rodzin. Okoliczne lasy sprzyjają spacerom, jeździe na rowerze. Na rzece Rega można pływać kajakiem. Latem działa tutaj wesołe miasteczko – ukochana atrakcja dzieci. Działa tu dużo lokali gastronomicznych, natomiast na bazę noclegową składają się głównie ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne oferujące kwatery oraz pokoje w Mrzeżynie. Znajdziemy w tej okolicy również dużo campingów i pól namiotowych. Jeśli chcesz spędzić urlop w Mrzeżynie sprawdź baze noclegową na stronie: http://www.mrzezyno.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem