Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Niechorze

Niechorze

Letnisko Niechorze położone jest pomiędzy jez. Liwia Łuża a brzegami Bałtyku, przez wzgląd na swe atrakcje jest chętnie odwiedzane przez turystów. Kąpielisko w tej miejscowości wczasowej funkcjonuje od końca XIX w. Szeroka plaża z wytyczonym kąpieliskiem o długości trzystu metrów odgrodzona jest od wsi stromym klifem.

Na klifie dominuje nad okolicą druga pod względem wysokości – wysoka na czterdzieści pięć metrów – aktywna od 1866 roku latarnia morska. Rozpoznawalny wybudowany z cegły budynek, tworzący bazę latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni później, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Wieża na wysokości 35,7 metrów zwieńczona jest wystającym gzymsem, który jest podwaliną tarasu widokowego. Aby dotrzeć na niego, trzeba wspiąć się aż po 210 schodach w środku wieży, jednakże widok z tarasu rekompensuje wykonany przez nas trud. Elektryczne światło z latarni widzialne jest z 20 mil morskich.
Co więcej w Niechorzu wciąż można zastać zabytkowe domy oraz zagrody rolnicze z przełomu XVIII i XIX wieku, a także pochodzące z XIX stulecia kamienice. Następnym miejscem historycznym w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego udostępnione do zwiedzania w 1994 r. Można tutaj oglądać sprzęt rybacki, przyrządy nawigacyjne, łodzie rybackie, spreparowane ryby, archiwalne zdjęcia, dokumenty i wiele innych okazów pokazujących specyfikę fachu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do muzeum, które prowadzi przez rozpołowiony kuter rybacki.Niechorze, przede wszystkim dzieci, ale również dorosłych może zainteresować wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tu, w jednym miejscu można obejrzeć wszystkie latarnie morskie naszego wybrzeża bardzo starannie odwzorowane pomniejszone dziesięć razy.
Znajdujące się na południu Niechorza jezioro Liwia Łuża to już od końca lat 50-tych ubiegłego stulecia rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro oraz jego sąsiedztwo. Jezioro to jest niesłychanie płytkie, gdyż jego średnia głębokość nie przekracza metra, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wysepkami trzcinowymi. Trzciny porastają także pas nadbrzeżny jeziora w szerokości do 60 m. Jezioro stanowi idealne warunki do lęgu dzikiego łabędzia i innych gatunków ptactwa wodno-błotnego.
Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak pieszych jak i rowerowych. Wyznaczone tu szlaki wokół jeziora i nowoczesna wypożyczalnia jednośladów – Rewal Bike System pomagają w tej formie odpoczynku.
Przez miejscowość przechodzi też linia zabytkowej, ciągle czynnej, kolejki wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego stulecia. Latem warto skorzystać z przejażdżki Ciuchcią Retro z zabytkową lokomotywą parową.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego wczasowicza, oferując standard przystosowany do oczekiwań a także możliwości finansowych. Pełną ofertę propozycji noclegów w Niechorzu znajdziesz tu: www.niechorze.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem