Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Rewal

Rewal

Rewal siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, równocześnie to jedno z bardziej rozpoznawalnych wczasowisk. Najwcześniejsze wzmianki o miejscowości pochodzą z końca 14 stulecia kiedy to istniała w Rewalu gospoda.
Najwcześniejsi letnicy pokazali się w miejscowości w latach trzydziestych 19. wieku a w 1914 r. w Rewalu przebywało już powyżej 2 tys. wczasowiczów, w największej części rezydentów Berlina oraz otoczenia.

Miejscowość znajduje się na wysokim urwisku, a podstawowe przejście na piaskową plażę kieruje oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z miejscem widokowym – ukochanym przez wczasowiczów miejscem, w szczególności odwiedzanym o zachodzie słońca. Na plaży ciekawostkę budzi podobnie przystań rybacka razem z łodziami rybackimi, na tle których urlopowicze niezwykle często się fotografują. W pobliżu bazy rybackiej znajduje się Aleję Zakochanych razem z ławką Romea i Julii i postument Rybaka.
Przez Rewal przebiega także działająca cały czas, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w lokomotywę parową z 1952 r., na wycieczkę do okolicznych letnisk. Gmina kładzie także ogromny nacisk na czynny wypoczynek. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, działająca w miejscowościach gminy, popularyzująca ekologiczny sposób przemieszczania się i odwiedzania najbliższej okolicy. Bezsporna mocną stroną rewalskiej wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wynająć w jednej miejscowości natomiast oddać w całkiem innej. Na dodatek, za transport pojazdu z wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to krzykliwy kurort z mnogością punktów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami, miejsc gier, z wesołym miasteczkiem oraz dorożkami. To dodatkowo miejscowe centrum kulturalne, w szczególności w wakacje. Z amfiteatru pobrzmiewa muzyka nieomalże przez cały sezon letni – ma miejsce tutaj trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Mieli swoje koncerty tutaj między innymi Kayah, Bajm, Golec uOrkiestra, Trubadurzy, i The Animals czy Goran Bregović. Letnisko zaprasza również na występy kabaretów – gościli w tym miejscu Jerzy Kryszak, Rak, OTTO, Koń Polski.
Noclegi w Rewalu to obfita oferta dobrana do dyspozycja finansowej i upodobań letników. Odszukamy tutaj ośrodki wczasowe, domy wczasowe i gościnne, pokoje oraz kwatery, domki nad morzem oraz pola namiotowe oraz kempingi. Natomiast obszerną ofertę prezentującą noclegi w Rewalu najdziesz tutaj: www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem