Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to niewielka wieś (nieco powyżej 120 mieszkańców) leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Gmina ma tutaj wielki udział w schludnym wyglądzie nie jedynie Rewala lecz i okolicznych wiosek. Po pierwsze, jest tutaj czysto, są szerokie chodniki, ścieżki rowerowe, dużo kwiatów, ławeczek i… śmietników.

Mało tego, wiele kąpielisk w miejscowościach, w tym w Pustkowie, jest często promowanych renomowaną „Błękitną Flagą”.
Usytuowanie w gminie Rewal ma dodatkowo inne zalety – w sąsiedztwie, w Trzęsaczu (ok 1,5 km) leży stacja Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. Latem warto odbyć wycieczkę pociągiem retro z dawnym parowozem na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. W gminie działa także Rewal Bike System – sieć rowerowych wypożyczalni, wyraźnym atutem wypożyczalni jest to, iż rowery można pożyczyć w jednej z miejscowości natomiast oddać w zupełnie innej. Dodatkowo, za przewóz pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej.
Jeśli ktoś wybiera noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Plaża w Pustkowie znajduje się u stóp niewysokiego urwiska, jest piaszczysta i dosyć szeroka. Kolejną zaletą dla rodziców z dziećmi i niepełnosprawnych wczasowiczów jest zejście na brzeg morski dostosowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość mniej więcej 200 metrów. Jest tutaj również niemało trenów dogodnych do spacerów.
Od paru lat Pustkowo posiada nietypową ciekawostkę – to replika krzyża (http://www.pustkowo.info.pl/atrakcje/2/replika_krzyza_z_giewontu), który stoi na Giewoncie. Umiejscowiony on jest tuż przy morzu, na klifie. Nawiązuje on do słów Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale – iż patrzy na Polskę od szczytów Tatr po Bałtyk.
Pustkowo to także kapitalna baza wypadowa dla urlopowiczów, jacy uwielbiają zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest ok 40 km, w przeciwnym kierunku, w podobnej odległości leży Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), można wybrać się w rejs po morzu bądź zal. Kamieńskim.
Pustkowo dysponuje dość dużą bazą gastronomiczną, na którą składają się dość nieduże obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z kebabem i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie – www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie – to przede wszystkim domy wypoczynkowe, domki wakacyjne, kwatery i pokoje oraz campingi.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem