Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Rusinowo

Plaża w RusinowieRusinowo to nieduża wioska położona mniej więcej 13 km na północ od Darłowa. Wprawdzie wieś została założona w niewielkiej odległości od morskiego brzegu, to z roku na rok wczasowa jej część do niego się zbliża – z północnej części ulicy Letniskowej bądź ulic: Bursztynowa, Sosnowa, Wczasowa do nadmorskiej plaży jest poniżej kilometra.

Plaża w Rusinowie jest całkiem szeroka (szersza niż w sąsiednim Jarosławcu) i piaszczysta, a co dla wielu wczasowiczów jest istotne – niezatłoczona. Na plażę, np z oddalonych od morza części miejscowości, można podjechać samochodem, tuż przy plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym znajduje się parking.

W Rusinowie nie odnajdziemy wielu zabytków (miłośników architektury zapraszamy do zabytkowego Darłowa) ale warto zwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia pochodziła przypuszczalnie z XV stulecia, ale została rozebrana, a w jej miejsce postawiono (w 1873 roku) ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Przy zachodniej ścianie, po części wtopiona w fasadę, znajduje się pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 metrów, zwieńczona krytym łupkiem ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa. W kościele znajdują się organy z czasów budowy kościoła.

Rusinowo to normalne, małe letnisko – ożywa latem. Rusinowo domki stanowią dużą część bazy noclegowej miejscowości, poza nimi w Rusinowie znajdziemy również pokoje gościnne, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne czy coraz popularniejsze apartamenty. Jeżeli znudzi nam się cisza i spokój i zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami zawsze możemy wybrać się do pobliskiego Darłowa czy Jarosławca.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem