Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Ustronie Morskie

Ustronie MorskieUstronie Morskie to miejscowość wypoczynkowa leżąca w Zachodniopomorskiem, mniej więcej 12 km na wschód od Kołobrzegu.

Ustronie Morskie stawia na odpoczynek rodzinny oraz aktywny. Nie jest tutaj tłumnie jak w dużych kurortach nadmorskich takich jak Międzyzdroje, Mielno bądź Łeba. Przez miejscowość wiodą szlaki zarówno piesze jak i rowerowe. Np jedna trasa kieruje do jednych z najstarszych dębów u nas – ponad 800-letniego Bolesława a także ponad 650- letniego Warcisława. Dąb Bolesław na wysokości 1,3 metra ma obwód prawie że siedem metrów, natomiast średnica korony to aż 18 metrów.

Ustronie Morskie, to letnisko – a jak letnisko – to bez wątpienia plaża! Tutejsza plaża to naturalnie masa piasku, chronione kąpielisko oraz uroczy klif. Dodatkowo w Bałtyk wychodzi długie na sto metrów molo. Kolejną atrakcję na piaszczystym brzegu stanowi przystań rybacka oraz stojące na nim wielobarwne kutry. Dzięki temu w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z pobliskich smażalni i wędzarni. Na brzeg morski z miejscowości turystów wiodą 3 zejścia z ulic Kościuszki, Okrzei i okolic bazy rybackiej. Dużą ilość urlopowiczów ucieszy pewnie fakt, że z zasadniczej ulicy Wojska Polskiego na brzeg morza jest tylko trzysta metrów.

Jeśli, z kolei, brakuje komuś zabytków – odnajdzie je w okolicznym Kołobrzegu (www.kolobrzeg.info.pl/atrakcje/13/zabytki_kolobrzegu). Stamtąd można również wypłynąć w krótki rejs po Bałtyku czy nawet wybrać się na wycieczkę na duński Bornholm. Mimo, iż nie jest to ludny kurort, to znajdziemy tutaj ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy wczasowe, kwatery oraz pokoje w Ustroniu Morskim – tutaj: www.ustronie.pl/noclegi/wszystkie pełna lista bazy noclegowej.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem