Kołczewo noclegi, informacje, wczasy w Kołczewie

Wrzosowo

Wrzosowo

Na wschodnich brzegach Zatoki Wrzosowskiej leży niewielka wioska – Wrzosowo. Nad tą zatoką leży, prócz Wrzosowa, również leżący nad Bałtykiem Dziwnówek oraz Dziwnów.
Wrzosowo to spokojna, cicha wieś, w niedużej odległości od brzegu Bałtyku – odległość ta wynosi od dwóch do 4 km.

Lecz za sprawą szosy nr 107 i przebiegającej przez miejscowość ścieżki dla rowerów z łatwością dotrzemy do piaszczystej plaży w ościennym Dziwnówku. Dodatkowo, przy ścieżce rowerowej umieszczono ławki, także turyści, którzy udają się nad Bałtyk trasą rowerem czy piechotą zdołają na nich odpocząć.
Wrzosowo to także miejsce, gdzie odpoczniemy w siodle. Pobliskie gospodarstwa agroturystyczne proponują naukę jazdy konnej. Zaawansowani jeźdźcy mają okazję wybrania się na przejażdżkę po okolicy lub uczestniczyć w jednym z rajdów na przykład nad Zatookę Wrzosowską. Dla tych, którzy niezbyt dobrze czują się na koniu gospodarstwa oferują przejażdżki bryczką.
Miłośników historii ucieszy zabytkowy dworek z XIX w. z parkiem dworskim, w wiosce jest także zabytkowa chałupa z połowy XIX wieku. Następny pozytyw Wrzosowa to bliskość Zatoki Wrzosowskiej – można tu oddawać się sportom wodnym – w Dziwnówku znajdują się np szkółki modnego ostatnimi czasy windsurfingu – lub wędkować.
Rozpatrując noclegi nad morzem warto zdecydować się na Wrzosowo. Funkcjonuje tutaj dużo domów wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych oferujących kwatery i pokoje, a cena powinna być mniejsza niż w pobliskim Dziwnówku.

Polecamy

NadMorzem.com
Pokoje nad Morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem

Wczasy z dziećmi nad morzem

Nadmorzem.com - pokoje nad morzem